V420LC20CP
Littelfuse Inc.
Producto No:
V420LC20CP
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
VARISTOR 680V 6.5KA DISC 14MM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 612 V
Capacitance @ Frequency 80 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 680 V
Varistor Voltage (Max) 748 V
Series C-III
Energy 185J
Package / Case Disc 14mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 420 V