V48C12E150B3
Vicor Corporation
Producto No:
V48C12E150B3
Fabricante:
Vicor Corporation
Descripción:
DC DC CONVERTER 12V 150W
Guía del usuario
Operating Temperature -10°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.54" H (57.9mm x 36.8mm x 13.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 12.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series MICRO (150W)
Power (Watts) 150 W
Type Isolated Module
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 88%