V48MLA1206NA
Littelfuse Inc.
Producto No:
V48MLA1206NA
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
VARISTOR 60.5V 180A 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 54.5 V
Capacitance @ Frequency 3500 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 60.5 V
Varistor Voltage (Max) 66.5 V
Series MLA
Energy 0.9J
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 40 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 48 V
Current - Surge 180 A