V48SH1R830NNFA
Delta Electronics
Producto No:
V48SH1R830NNFA
Fabricante:
Delta Electronics
Descripción:
DC DC CONVERTER 1.8V 100W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 121°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 1.8V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.30" L x 0.90" W x 0.37" H (33.0mm x 22.8mm x 9.5mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 30A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active Low
Series Delphi V48SH (100W)
Power (Watts) 100 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/16 Brick
Efficiency 91.5%