V511HG34
Littelfuse Inc.
Producto No:
V511HG34
Descripción:
VARISTOR 820V 40KA SQUARE 34MM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 738 V
Capacitance @ Frequency 2500 pF @ 1 MHz
Mounting Type Bolt Mount
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 820 V
Varistor Voltage (Max) 902 V
Series HG34
Energy 700J
Package / Case Square 34mm, Formed Tabs
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 510 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 675 V