Littelfuse Inc.
Producto No:
V56CH8S
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
VARISTOR 56V 100A 2SMD NO LEAD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Min) | 50 V |
| Capacitance @ Frequency | 600 pF @ 1 MHz |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Product Status | Active |
| Varistor Voltage (Typ) | 56 V |
| Varistor Voltage (Max) | 62 V |
| Series | CH |
| Energy | 1.4J |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Maximum AC Volts | 35 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Package | Bulk |
| Maximum DC Volts | 45 V |
| Current - Surge | 100 A |