Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Producto No:
V7-2B17D8-162
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 11A 125V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$9.7565
$9.7565
10
$7.5658
$75.658
25
$7.16756
$179.189
50
$6.76932
$338.466
100
$6.17196
$617.196
250
$5.773796
$1443.449
500
$5.574695
$2787.3475
1000
$5.375594
$5375.594
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Position | 0.600" (15.2mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Release Force | 0.510gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 11A (AC), 500mA (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | V7 |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 10gf |
| Overtravel | 0.380" (9.65mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | 0.650" (16.5mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | V7-2 |
| Differential Travel | 0.170" (4.3mm) |