V82ZTX12
Littelfuse Inc.
Producto No:
V82ZTX12
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
VARISTOR 82V 4.5KA DISC 14MM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 73.8 V
Capacitance @ Frequency 3380 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 82 V
Varistor Voltage (Max) 90.2 V
Series ZT
Energy 15J
Package / Case Disc 14mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 50 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 68 V