VC0805K121R025
KEMET
Producto No:
VC0805K121R025
Fabricante:
KEMET
Descripción:
VARISTOR 39V 120A 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Varistor Voltage (Min) 35.1 V
Capacitance @ Frequency 260 pF @ 1 kHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 39 V
Varistor Voltage (Max) 42.9 V
Series Automotive, AEC-Q200, VC
Energy 0.2J
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KEMET
Maximum AC Volts 25 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 31 V
Current - Surge 120 A