Essentra Components
Producto No:
VD-5
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
BRD SPT BARBED FASTENER 12.40MM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Support Panel Thickness | 0.070" ~ 0.311" (1.78mm ~ 7.90mm) |
| Material | Nylon |
| Mounting Type | Barbed Fastener |
| Product Status | Active |
| Series | VD |
| Mounting Hole Diameter | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Length - Overall | 1.362" (34.60mm) |
| Between Board Height | 0.488" (12.40mm) |
| Mounting Panel Thickness | 0.071" ~ 0.311" (1.80mm ~ 7.90mm) |
| Mfr | Essentra Components |
| Holding Type | Barbed Fastener |
| Support Hole Diameter | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Features | Vibration Dampening |
| Package | Bulk |