VDRS07B040TGE
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
VDRS07B040TGE
Descripción:
VARISTOR 68V 250A DISC 9MM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Varistor Voltage (Min) 61.2 V
Capacitance @ Frequency 1000 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 68 V
Varistor Voltage (Max) 74.8 V
Series VDRS
Energy 5.2J
Package / Case Disc 9mm
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Maximum AC Volts 40 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 56 V
Current - Surge 250 A