VE-102M1CTR-1313S
Surge
Producto No:
VE-102M1CTR-1313S
Fabricante:
Surge
Descripción:
CAP ALUM 1000UF 20% 16V SMD
En stock : 400
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 750 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series VE
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr SURGE
Capacitance 1000 µF