VE-24B-EV-B1
Vicor Corporation
Producto No:
VE-24B-EV-B1
Descripción:
DC DC CONVERTER 95V 150W
Guía del usuario
Operating Temperature -10°C ~ 85°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 100V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 95V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.58A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 55V
Series VE-200™ (150W)
Power (Watts) 150 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 88%