VE07M00131K
KYOCERA AVX
Producto No:
VE07M00131K
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
VARISTOR 205V 400A DISC 7MM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 184 V
Capacitance @ Frequency 90 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 205 V
Varistor Voltage (Max) 226 V
Series -
Energy 1.5J
Package / Case Disc 7mm
Mfr KYOCERA AVX
Maximum AC Volts 130 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 170 V
Current - Surge 400 A