VHT2200M63
NTE Electronics, Inc
Producto No:
VHT2200M63
Descripción:
CAP ALUM 2200UF 20% 63V RADIAL
En stock : 280
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.417" (36.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series VHT
Package / Case Radial, Can
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 2200 µF