VHT22M25
NTE Electronics, Inc
Producto No:
VHT22M25
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL
En stock : 276
Precio Ext
  • 50
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 22 µF