VHT330M16
NTE Electronics, Inc
Producto No:
VHT330M16
Descripción:
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series VHT
Package / Case Radial, Can
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 330 µF