Vicor Corporation
Producto No:
VI-LC61-EV
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
DC/DC CONVERTER 12V 150W
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Input (Max) | 400V |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 4.242 kV |
| Approval Agency | CE, cULus, cTUVus |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 8.63" L x 2.50" W x 0.99" H (219.2mm x 64.5mm x 25.2mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Output (Max) | 12.5A |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 200V |
| Series | ComPAC™ (50 ~ 200W) |
| Power (Watts) | 150W |
| Type | Enclosed |
| Efficiency | 88% |
| Mfr | Vicor Corporation |
| Package | - |
| Base Product Number | VI-LC61 |