VJ0805D6R2CLBAP
Vishay Vitramon
Producto No:
VJ0805D6R2CLBAP
Descripción:
CAP CER 6.2PF 100V C0G/NP0 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 6.2 pF