VKO102MCQCRBKR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
VKO102MCQCRBKR
Descripción:
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 440VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Temperature Coefficient Y5U (E)
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y2
Series VKO
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1000 pF