Hogar / Fixed Inductors / VLF252015MT-2R2M-CA
minImg
VLF252015MT-2R2M-CA
TDK Corporation
Producto No:
VLF252015MT-2R2M-CA
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 2.1A 70 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 970mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Inductance 2.2 µH