Hogar / Fixed Inductors / VLF403210MT-2R2M
minImg
VLF403210MT-2R2M
TDK Corporation
Producto No:
VLF403210MT-2R2M
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 2.33A 66MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.59A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.33 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 66mOhm Max
Inductance 2.2 µH