CIT Relay and Switch
Producto No:
VM3AQF0802L00
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SWITCH LIMIT SPST-NO 16A 125V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.7195
$1.7195
10
$1.6207
$16.207
25
$1.5561
$38.9025
50
$1.49131
$74.5655
100
$1.426425
$142.6425
250
$1.134642
$283.6605
450
$1.0374
$466.83
950
$1.004976
$954.7272
4900
$0.907725
$4447.8525
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Position | 0.562" (14.3mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |
| Release Force | 40gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 16A (AC) |
| Circuit | SPST-NO |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | VM3 |
| Switch Function | Off-Mom |
| Operating Force | 80gf |
| Overtravel | 0.045" (1.1mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | CIT Relay and Switch |
| Pretravel | 0.055" (1.4mm) |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Differential Travel | 0.016" (0.4mm) |