VM3JB10R0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
VM3JB10R0
Descripción:
RES 10 OHM 5% 3W RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 1.024" (26.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.492" L x 0.335" W (12.50mm x 8.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 Ohms
Series VM
Power (Watts) 3W