VMS-200-12
CUI Inc.
Producto No:
VMS-200-12
Fabricante:
CUI Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 12V 200W
En stock : 9
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Product Status Active
Efficiency 92%
Mfr CUI Inc.
Features Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 80°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB Scheme, EN, IEC, TUV, UL
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.48" H (101.6mm x 50.8mm x 37.6mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 16.67 A
Series VMS-200 (200W)
Power (Watts) 200W