VMS-200C-15
CUI Inc.
Producto No:
VMS-200C-15
Fabricante:
CUI Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 15V 200W
En stock : 24
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Product Status Active
Efficiency 93%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Household Appliances, Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.00" H (101.6mm x 50.8mm x 25.4mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 13.3 A
Series VMS-200C (200W)
Power (Watts) 200W