VMS-225-24
CUI Inc.
Producto No:
VMS-225-24
Fabricante:
CUI Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 120W
En stock : 91
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Product Status Active
Efficiency 93%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.2 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB Scheme, EN, FCC, IEC, TUV, UL
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.00" H (101.6mm x 50.8mm x 25.4mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 5 A
Series VMS-225 (225W)
Power (Watts) 120W (225W Forced Air)