VMS-450C-36
CUI Inc.
Producto No:
VMS-450C-36
Descripción:
AC/DC CONVERTER 36V 450W
En stock : 12
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Product Status Active
Efficiency 93%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, UKCA
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.52" H (127.0mm x 76.2mm x 38.5mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 12.5 A
Series VMS-450C (450W)
Power (Watts) 450W