VN50-2050
Cinch Connectivity Solutions
Producto No:
VN50-2050
Descripción:
CONN N TYPE JACK STR 50OHM SOLDR
Guía del usuario
Center Contact Plating Gold
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Center Contact Material Brass
Ingress Protection -
Mating Cycles 500
Product Status Active
Includes 4 pcs - 1 Connector, 1 Contact, 1 Ferrule, 1 Flange
Number of Ports 1
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Connector Type Jack, Female Socket
Features -
Operating Temperature -65°C ~ 165°C
Insertion Loss 0.17dB
Mounting Type Panel Mount
Fastening Type Threaded
Mounting Feature Flange
Series -
Cable Group RG-223, 400
Body Material Brass
Connector Style N Type
Housing Color Silver
Shield Termination Crimp
Package Bulk
Body Finish Nickel
Impedance 50Ohm
Contact Termination Solder
Frequency - Max 11 GHz