VND5E025LK-E
STMicroelectronics
Producto No:
VND5E025LK-E
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
PowerSSO-24
Descripción:
IC PWR DRVR N-CHAN 1:1 PWRSSO24
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Input Type Non-Inverting
Output Type N-Channel
Switch Type General Purpose
Output Configuration High Side
Ratio - Input:Output 1:1
Voltage - Load 4.5V ~ 28V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Typ) 25mOhm (Max)
Supplier Device Package PowerSSO-24
Current - Output (Max) 30A
Number of Outputs 2
Series VIPower™
Fault Protection Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage
Package / Case 24-PowerBSOP (0.295", 7.50mm Width)