VPM240-2080
Triad Magnetics
Producto No:
VPM240-2080
Fabricante:
Triad Magnetics
Descripción:
PWR XFMR TORO 500VA CHAS MT
En stock : 116
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Center Tap No
Termination Style Wire Leads
Height - Seated (Max) 64.00mm
Voltage - Primary 100V, 120V, 220V, 240V
Voltage - Isolation 4000Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 147.00mm Dia
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 4.16A, Series 2.08A
Weight 11 lbs (5 kg)
Primary Winding(s) Dual, Multiple Taps
Series Toroidal Medical, VPM
Type Toroidal
Power - Max 500VA
Mfr Triad Magnetics
Package Box
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 120V, Series 240V