VPT36-4440
Triad Magnetics
Producto No:
VPT36-4440
Descripción:
PWR XFMR TORO 160VA CHAS MT
En stock : 47
Termination Style Wire Leads
Height - Seated (Max) 52.0mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 103.00mm Dia x 48.00mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 8.88A, Series 4.44A
Weight 3.6 lbs (1.6 kg)
Type Toroidal
Power - Max 160VA
Mfr Triad Magnetics
Package Box
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 18V, Series 36V