VQ2E121MPI1620E
Chinsan (Elite)
Producto No:
VQ2E121MPI1620E
Fabricante:
Chinsan (Elite)
Descripción:
CAP ALUM 120UF 20% 250V RAD TH
En stock : 477
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 700 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series VQ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 980 mA @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 120 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 40 mOhms