Master Appliance Co
Producto No:
VT-752C
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
VARITEMP HEAT GUN, 750F MAX, 220
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Tool Type | Heat Gun |
| Air Flow | 23.0 CFM |
| Color | Red |
| Nozzle Opening | Circular - 1.20" (30.48mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Weight | 5 lbs (2.3 kg) |
| Includes | Heat Gun |
| Series | Varitemp® VT |
| Power - Rated | 1680W |
| For Use With/Related Products | - |
| Approved Countries | - |
| Voltage | 220/240V |
| Mfr | Master Appliance Co |
| Compatible Tools | - |
| Approval Agency Marking | - |
| Temperature Range | 750°F (399°C) |
| Features | 3-Stage Switch, 6' Cord, Built-In Adjustable Base, Field Changeable Heating Element, Variable Temperature Control |
| Accessory Type | - |
| Package | Box |
| Current | 7 A |