Hogar / TVS Diodes / VTVS63ASMF-M3-18
minImg
VTVS63ASMF-M3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VTVS63ASMF-M3-18
Paquete:
DO-219AB (SMF)
Descripción:
TVS DIODE 63VWM 108VC DO219AB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.54A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 227pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 70.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-219AB (SMF)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 108V
Package / Case DO-219AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 63V