W78I052A24PL
Nuvoton Technology Corporation
Producto No:
W78I052A24PL
Descripción:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 40DIP
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor 8051
Speed 24MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 256 x 8
Number of I/O 32
Peripherals POR, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series W78
Package / Case 40-DIP
Core Size 8-Bit
Mfr Nuvoton Technology Corporation
Connectivity EBI/EMI, UART/USART
Program Memory Size 8KB (8K x 8)
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.4V ~ 5.5V