WCB15JB50R0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
WCB15JB50R0
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 50 OHM 5% 15W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.875" L x 0.500" W (47.63mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 50 Ohms
Series WCB
Power (Watts) 15W