WK73R2BTTD7871F
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
WK73R2BTTD7871F
Descripción:
RES 7.87K OHM 1% 1W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 7.87 kOhms
Series WK73R
Power (Watts) 1W