Nuvoton Technology Corporation
Producto No:
WMS7202100P
Fabricante:
Paquete:
14-PDIP
Lote:
-
Descripción:
IC DGT POT 100KOHM 256TAP 14DIP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Configuration | Potentiometer |
| Temperature Coefficient (Typ) | 500ppm/°C |
| Number of Taps | 256 |
| Tolerance | ±20% |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Series | - |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Resistance (Ohms) | 100k |
| Features | Cascade Pin |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 80 |
| Number of Circuits | 2 |
| Package | Tube |
| Taper | Linear |
| Interface | SPI |