Kingbright
Producto No:
WP1503CGDK
Fabricante:
Paquete:
T-1 3/4 (5mm)
Lote:
-
Descripción:
5MM GREEN LED
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Wavelength - Dominant | 570nm |
| Configuration | - |
| Lens Transparency | Diffused |
| Viewing Angle | 30° |
| Color | Green |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 5.00mm Dia |
| Millicandela Rating | 200mcd |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 9.85mm |
| Supplier Device Package | T-1 3/4 (5mm) |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Series | - |
| Package / Case | Radial |
| Mfr | Kingbright |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.1V |
| Features | - |
| Lens Color | Green |
| Wavelength - Peak | 574nm |
| Package | Bulk |
| Lens Size | 5mm, T-1 3/4 |