WPC39S0B-001
TE Connectivity Laird
Producto No:
WPC39S0B-001
Descripción:
RF ANT 42MHZ WHIP STR NMO BASE
Guía del usuario
Frequency Range 39MHz ~ 46MHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination NMO
Mounting Type Base Mount
Height (Max) 63.875" (162.24cm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR 1.8
Series -
Antenna Type Whip, Straight
Frequency (Center/Band) 42MHz
Power - Max 100 W
Mfr TE Connectivity Laird
Features -
Return Loss -
Package Bulk
Gain 2dBi
Frequency Group VHF (f < 300MHz)