Hogar / Fixed Inductors / WPN201610HS4R7MT
minImg
WPN201610HS4R7MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Producto No:
WPN201610HS4R7MT
Paquete:
0806
Descripción:
FIXED IND 4.7UH 900MA 425MOHM SM
En stock : 1847
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806
Ratings -
DC Resistance (DCR) 425mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series WPN
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 25MHz