NKK Switches
Producto No:
WR11AF/CUL
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$13.6325
$13.6325
10
$12.22365
$122.2365
25
$11.68652
$292.163
50
$11.08232
$554.116
100
$10.679235
$1067.9235
250
$10.007604
$2501.901
500
$9.26877
$4634.385
1000
$8.3125
$8312.5
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Actuator Type | Concave (Curved) |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 34.20mm x 17.20mm |
| Current Rating (Amps) | 15A (AC/DC) |
| Circuit | SPST |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Mechanical Life | 30,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | WR |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Off |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 15,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Base Product Number | WR11AF |