WRF1JB100R
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
WRF1JB100R
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 100 OHM 5% 1W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.433" L (5.00mm x 11.00mm)
Temperature Coefficient -80/ +900ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 Ohms
Series WRF
Power (Watts) 1W