WRF3JB10R0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
WRF3JB10R0
Descripción:
RES 10 OHM 5% 3W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.630" L (5.00mm x 16.00mm)
Temperature Coefficient -80/ +900ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 Ohms
Series WRF
Power (Watts) 3W