WSE16I-34162100A00
SICK, Inc.
Producto No:
WSE16I-34162100A00
Fabricante:
SICK, Inc.
Descripción:
SENSOR THRU-BEAM 45M NPN/PNP
En stock : 3
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Ingress Protection IP66, IP67
Response Time 500µs
Sensing Distance 0' ~ 147.60' (0 ~ 45m)
Output Configuration Push-Pull, NPN/PNP
Sensing Method Through-Beam
Light Source Infrared (850nm)
Product Status Active
Connection Method Cable with Connector
Series W16
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr SICK, Inc.
Cable Length 10.630" (270.00mm)