WVM10JB39R0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
WVM10JB39R0
Descripción:
RES 39 OHM 5% 10W RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 1.433" (36.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.634" L x 0.480" W (16.10mm x 12.19mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 39 Ohms
Series WVM
Power (Watts) 10W