WVM5JB51R0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
WVM5JB51R0
Descripción:
RES 51 OHM 5% 5W RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 1.047" (26.60mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.520" L x 0.382" W (13.21mm x 9.70mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 51 Ohms
Series WVM
Power (Watts) 5W