WW10FT75R0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
WW10FT75R0
Descripción:
RES 75 OHM 1% 10W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 75 Ohms
Series WW
Power (Watts) 10W