WW12FT3R16
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
WW12FT3R16
Descripción:
RES 3.16 OHM 1% 0.4W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 3.16 Ohms
Series WW
Power (Watts) 0.4W